MIvel mi magunk is nemrég kaptunk rá az okostelefonok eme igencsak ritkás szegmensére - azaz a strapamobilokra - így feltétlen szükségét éreztük hírt adni ezen piac egyik legismeretbb márkájának legújabb készülékéről, azaz a CAT S62 Pro-ról.
A Bulli Group által gyártott készülékpaletta csúcsát mindig is az S6x széria jelentette, mely főként a beépített hőkamera miatt vált híressé az elmúlt években. Az S62 esetében sincs ez másként, a hagngsúly ismételten csak FLIR márkájú, hőérzékelő kombinált képalkotón van. A hőkép fotózáshoz a készülék egy bizonyos FLIR Lepton 3.5-ös szenzort, illtve egy bizonyos MSX (multispectrumos dinamikus képalkotó) technológiát is bevet: S míg az elődhöz képest az érzékelő négyszer nagyobb felbontásban dolgozik (1440 x 1080 pixel), addig az MSX algoritmus valós időben felelteti meg a hőkamera által látottakat a 12 megapixeles dual pixel érzékelős, Sony modullal felszerelt hagyományos hátlapi kamera képével. A hőképen egyébként a szoftverrel felületi hőmérsékletet mérhetünk akár 30 méteres távolságból is, kérhetünk riasztással egybekötött állandó hőfigyelést is -20 és +400 fok közt megadott tartományra, illetve riportotkat is nyomtathatunk folyamatos hőfigyeléseinkről, pdf formátumban .
A készülék persze hőkamerán túl egy strapabíró okostelefon is kell legyen, így a készülékház nem meglepő módon rendelkezik IP68 és katonai MOL Spec 810H tanusítványokkal, kibírja az 1,8 méteres zuhanást acélra, több alkalommal, az előlapiot ugyan csak jókora kávkkal körbe vett, de már 5,7 colos, FHD+ felbiontású kijelzőt pedig a Corning Gorilla Glass 6-os üvege védi.
Ami az "okos" részt illeti, a CAT S62 nem egy izomgép, legalábbis a Qualcomm Snapdragon 660-as egyrészt se nem mai darab, se nem modnható erősnek - bár a két és fél éve debütált CAT S61 is elég jól muzsikál még a 630-a variánssal, melyben bizonyára nagy szerepe van a csak minimálisan testreszabott Androidnak. A rendszermemória 6 gigabájt, míg a háttértár 128 gigabájt, a jelenleg még 10-es verziójú robotos rendszer ezzel tud gazdálkodni, de a gyártó egyrészt 11-re frissítést, valamint 2 év rendszeres (90 naponkénti) és további egy évig terjedő kritikus biztonsági frissítéseket ígér.
Ugyan hardveres extraként a szabadon programozható oldalsó gomb megmaradt, a sajtóközlemény sajnos nem tett említést az elődben megtalálható lézeres távolságmérőről és a légminőség vizsgálóról sem, így feltételezhetően ezek nem hoztak akkora sikert, hogy árdrágító szerepet kapjanak az egyébként 239.990 bruttó fogyasztói áron debütáló készülékben, mely hazánkban augusztus 20-tól lesz kapható.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.