Míg mindenki a jövő hajlítható telefonjaira fókuszál a Samsungtól a Huawei-en keresztül az Alcatel és BlackBerry mobilokat gyártó TCL-ig, az LG egy sokkal inkább mának szóló megoldást prezentált Berlinben.
Az LG-re néhány évente rátör a kísérletezés, ennek megfelelően pedig láttunk már tőlük véna-szkennert és érintés nélküli vezérlést, moduláris bővíthetőséget és öngyógyító hátlapú hajlékony telefont is. Az is igaz, hogy fentiek közül sem minden számított új technológiának, ahogy a G8X-nél most bemutatkozott két kijelzős megoldást is láttuk már a Sonytól, Kyocerától és a ZTE kínálatában, sőt, a mostanihoz nagyon hasonló ötletre épül egy gyári kiegészítő az Asus ROG Phone-jának mindkét generációjához. Nagyon úgy tűnik viszont, hogy az LG mégis jól időzítve és jó érzékkel nyúlt hozzá a megjelenítők kiterjesztésének trendjéhez, amit mostanság mindenki egy viszonylag kiforratlan technológiára, a hajlítható kijelzőkre alapozva próbál megoldani.
A G8X önmagában sem feltétlenül egy átlagos felső kategóriás készülék, mert bár specifikációs listájának nagy részét (Qualcomm Snapdragon 855, 6 gigagbájt RAM, 128 gigabájtos háttértár, mely microSD-vel bővíthető) idén már elég sok készülékben fellelehetjük, sőt, a 6,4 colos AMOLED panel és a 4000mAh-ás akkumulátor sem olyan extra, amit ne kapnánk meg másnál. A Qualcomm QuickCharge 4.0 támogatás már ritkább és kifejezetten pozitív, de 2019 második felében sajnos szomorúan kell konstatálnunk, hogy az LG az egyetlen olyan okostelefoon gyártó, aki ilyen erős specifikációk és IP68-as tanusítványú víz és porállóság (sőt, MIL-STD810G strapabírósági minősítés) mellett kínál még beépített jack csatlakozót. Sőt, nem csak hogy kínál, hanem egyenesen egy 32-bites beépített DAC egységgel meg is támogatja az analóg kimenetre jutó hangot. (Innentől fogva viszont még átlátszóbb marketing hadoválás minden gyártó azon nyilatkozata, mely szerint helytakarékosság vagy vízállóság okán hagyták el a jack csatlakozót - bár ezt eddig is lehetett tudni.)
Ami viszont még inkább kiemeli a szürkeségből, az egy bizonyos kiegészítő, mely lényegében egy fliptok, ami tartalmaz a készülékbe építettel egy az egyben megegyező extra kijelzőt. A második megjelenítővel a készülék a tokba építettt Type-C USB csartlakozón keresztül kommunikál, mely egyébként olyannyira egyezik meg a G8X sajátjával, hogy még az egyébként itt funkció nélkül maradó apró szenzorszigetet (notch) is megkapta - ez mondjuk nem feltétlenül tűnik a legjobb dizájner döntésnek, de ezt nyilván az LG tudta jobban.
A két kijelzős megoldás egyébként nem csak annyit tesz, hogy nagyobb felületen bámulhatunk ugyanarra az egy programra vagy hogy kaptunk egy 6,4 colos felületet fektetett nézetben gépelni - bár ezt sem érdemes lenézni, a tok nagyon szépen felvesz egy mini laptop szerű állást is. A szoftveres lehetőség közt nem meglepő módon megtaláljuk a több alkalmazás egyidejű fittatását is, illetve böngészőben akár kiterjesztésként, akár pedig több lap egyidejű megtekintésére is használhatjuk a második képernyőt. Szoftveres extra megoldások közé tartozik az is, hogy mondjuk a galériában egyik megjelenítő a képek listáját, másik pedig a kiválasztott képet nagyban mutatja meg nekünk, vagy pont képszerkesztésnél tudunuk külön kijelzőn válogatni a szerkesztésre használható eszközök között.
Külön plusz pont jár azért, hogy az LG az ASUS-hoz hasonlóan mappingelhető kontrollerként is használható felüeltet alkotott a szoftverben. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy a két kijelző közül az egyiken futhat szinte bármilyen játék fektetett nézetben, míg a másik megjelenítő kontroller gombokat tesz ujjaink alá, amikhez mi magunk is megadhatjuk, hogy milyen érintést vagy ujjmozdulatot váltson ki a játék felületén. Másképp fogalmazva olyan játékot is kontrolleres irányításra bírhatunk, ami egyébként nem támogat ilyen kiegészítőket.
Azért is jár a dícséret, hogy a 360 fokban kifordítható fedlap valójában nem is egy extra, hanem rögtön két plusz kijelzőt tartalmaz, a zárt tok előlapján ugyanis a tükröződő felületbe rejtettek egy 2,1 colos OLED panelt idő, státusz és értesítések megjelenítésére, valamint itt is fogadhatunk hívásokat az előlap felső élén található hangszórórácsnak hála.
Nem tudni még sajnos, hogy mikor érkezik a G8X és speciális kiegészítője Magyarországra, sajnos azt sem, hogy milyen áron lesz (sejthetően nem lesz olcsó), de mindenképp izgatottan várjuk legalább egy teszt erejéig, Nem hisszük feltétlenül, hogy ez a megoldás lesz a jövő és az LG ezzel a modellel fog újra szárnyalni,
Forrás: LG Magazin
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.