Xiaomi, Oppo, Vivo és Tencent - csupa “kis” név, mely állítólag már teszteli is a Huawei saját megoldását, melyet az embargó miatt kieső Android és Windows helyett alkalmaznának.
Korábbi műsorainkat megtalálod ezeken a platformokon is:
HongMeng néven emlegetik a Huawei operációs rendszerét, melyről korábban is lehetett pletykákat hallani, az USA által bevezetett embargós rendelkezés hatására viszont fokozott figyelmet kapott, révén hogy a gyártó elesett a Google-féle Android verziók használatának lehetőségétől.
A cég ugyan 90 nap haladékot kapott, a Google pedig állítólag aktívan lobbizik azért, hogy legalább a gyártó okostelefonos divíziója képezzen kivételt a tiltás alól. Ugyanakkor persze a Huawei sem ül a babérjain és a HogMeng fejlesztését felgyorsítva állítólag már valamikor idén ősz és a jövő év eleje között bemutatják rendszerüket, melyet ugyan eredetileg Kínán belüli használatra fejlesztettek, a fennálló kereskedelmi hadakozás folyományaként azonban nem kizárt, hogy a gyártó valamennyi termékének (okostelefonok, táblagépek, laptopok) leendő szoftvereként lát napvilágot.
A projekt olyan komoly gyártók érdeklődését is felkeltette, mint például a Xiaomi, akiket nagyon nem kell bemutatni, mint a piac egyik leggyorsabban fejlődő okostelefon gyártója, s bár az Oppo és Vivo hozzájuk képest kis halnak számít, innovativ gyártókként egyre több hír szól termékeikről, így lassan már ők is a “nagyok” ligájában játszhatnak.
Sokkal érdekesebb lehet viszont a Tencent neve a listán, a kínai mamut ugyanis a BAT névre hallgató cégcsoport három tagjának egyike, társai pedig a Baidu és az Alibaba. Míg a Baidu a “kínai Google”-ként is emlegetett keresőmotort, valamint számos webes szolgáltatást, streaminget, sőt még webböngészőt is jegyez, addig az Alibaba az azonos nevű nemzetközi és az AliExpress névre hallgató kínai partnereket tömörítő webáruházak üzemeltetője. A Tencent igazából mindenes nagyágyú, projektjei közt az 1,8 milliárdos felhasználójú WeChat, a PUBG mobil verziója és számos más MOBA játék található, többek közt pedig a League of Legends mobilos változatának elkészítése is terveik közt szerepel. Mindezeken felül a Tencent száz százalékos tulajdonosa a Riot Games-nek, illetve az Epic Games közel 48, valamint az Activision Blizzard hozzávetőlegesen 25 százalékos tulajdonosa.
A Tenccent jelenléte tehát elég erős szoftverpiaci támogatást jelenthet, aminek minden esetben nagy jelentősége van egy új operációs rendszernél, annak ellenére is, hogy állítólag a HongMeng állítólag androidos programok futtatsáára is képes lesz.
A HongMeng pontos megjelenési dátuma ugyan egyelőre még nem ismert, de pletykák szólnak arról, hogy a gyártó célja még az idén ősszel bemutatkozó Mate 30-cal egybe kötött debütálás.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.